Peekaboo – polska ilustracja dla dzieci
23.03-6.05.2018

galeria Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4


 

W galerii BWA we Wrocławiu wszyscy mali i duzi wielbiciele polskiej ilustracji i literatury dziecięcej znajdą nie lada niespodziankę. Wystawa najlepiej zaprojektowanych, złożonych i zilustrowanych książek połączona z multimedialnymi animacjami, sprawdzi się jako cel rodzinnej lub przedszkolnej wycieczki.

 

w przedszkolu
fot: wPrzedszkolu

Lata 1950-1980 to rozkwit i triumf polskiej ilustracji. Współcześnie polskie wydawnictwa znów są doceniane w kraju i za granicą za nowatorskie podejście, odwagę i formę ( Wydawnictwo Dwie Siostry, 26 marca 2018 w Bolonii, podczas największych targów książki dziecięcej na świecie, zostało uznane Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku). Talent rodzimych rysowników znajduje swoje ujście na kartach literatury dziecięcej, tym samym kształtując w maluchach poczucie estetyki i rozwijając ich wyobraźnię.

ilustracja dla dzieci - w przedszkolu
fot: wPrzedszkolu

Nie ma chyba bardziej wdzięcznego, satysfakcjonującego i odpowiedzialnego zajęcia, niż praca nad produktem dla dzieci. Książki są wyjątkowym przedmiotem, ponieważ za ich pomocą i pośrednictwem dziecko poznaje i definiuje świat. Na szczęście wiele wydawnictw podejmuje trud pracy nad książkami autorskimi, niekomercyjnymi i edukacyjnymi. Nasze wybory w księgarniach zdecydują czy ich wysiłek się opłaci, a ilustracja dla dzieci jest tym elementem który przyciąga naszą uwagę.

 

ilustracja dla dzieci - w przedszkolu
fot: wPrzedszkolu

Na wystawie prezentowane są najnowsze osiągnięcia polskich ilustratorów. Wyjątkowe książki zilustrowane przez 16 rysowników, osobowości polskiej sceny graficznej. Wybór książek pokazuje różnorodność, bezkompromisowość, talent i pomysłowość artystów. Interaktywna forma wystawy ma zachęcić zwiedzających do zabawy i zapoznania się z dorobkiem polskiej grafiki.

Zwiedzający będą mogli poczuć się jak bohaterowie z pokazanych książek i to prawie dosłownie, a to dzięki aplikacji, która jak w lustrze pozwoli zobaczyć się z bajkową głową. Można będzie też ożywić ilustracje, dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji i animacjom ożywiającym ilustracje.

 

ilustracja dla dzieci - w przedszkolu
fot: wPrzedszkolu

Wydawnictwa prezentowane na wystawie: Albus, Bajka, Centrala, Czerwony Konik, Dwie Siostry, Egmont, Ezop, Gestalten, Kultura Gniewu, Nasza Księgarnia, Muzeum Powstania Warszawskiego, Ringo, Warstwy, Wydawnictwo Literackie, Wytwórnia, Widnokrąg, Tatarak, Tamaryn, Znak, Wydawnictwo Literackie.

Kurator: Ewa Solarz

Wystawa Peekaboo zorganizowana została przez Instytut Adama Mickiewicza / Culture.pl w ramach programu promocji polskiego designu na świecie.

 

Link do strony wydarzenia

Ocena czytelników: 5
edufox oprogramowanie dla przedszkola