Idea

Rozmawiając znajdziemy
wspólny język

Niezależnie czy jesteś rodzicem czy właścicielem / pracownikiem placówki edukacyjnej, na pewno wiesz, że czasem trudno znaleźć wspólny język z drugą ze stron w przedszkolu. Mając ten sam cel, często zapominamy o komunikacji, a przecież to od niej wszystko się zaczyna. Bez wymiany wiedzy, opinii i potrzeb ciężko stworzyć dziecku spójną przestrzeń i zapewnić płynne przejście między życiem domowym, a tym które toczy się w przedszkolu.

W przedszkolu to portal, w którym mamy marzenie stworzyć przestrzeń do dyskusji między rodzicami i pracownikami placówek edukacyjnych. Szanując odrębności, odmienne problemy i potrzeby, chcielibyśmy dostarczać wartościowych treści dla obu grup i stworzyć miejsce spotkań wszystkich osób zaangażowanych w wychowanie dziecka, wspierając się razem.

Rozmawiajmy, aby poznać swoje odmienne perspektywy i polepszajmy rzeczywistość, w której wszyscy funkcjonujemy.

Zobacz jakie są trzy podstawowe grupy tematyczne, którymi będziemy się zajmować i jakie chcielibyśmy razem z wami rozwijać.

Wspieramy wychowanie

W tym dziale będziemy poruszać tematy bliskie rodzicom i opiekunom, wspierające ich w procesie wychowania i wsparcia dzieci w ich rozwoju. Zajmiemy się m.in:

— Recenzje
Prezentacje, komentarze i oceny ciekawych produktów i usług dla dzieci i rodziców.

— Wychowanie
Artykuły wspierające wychowanie i rozwiązywanie trudnych sytuacji.

— Wywiady
Inspirujące rozmowy z ciekawymi ludźmi, fachowcami, liderami opinii.

— Zdrowie
Zagadnienia związane ze zdrowiem fizycznym i psychicznym dzieci.

— Żywienie dzieci
Artykuły o zdrowym stylu życia oraz przepisy na posiłki dla całej rodziny.

Recenzje przedszkoli

To dział, w którym będziemy prezentować placówki, aby rodzice mogli dokonać jak najlepszego wyboru dla swoich dzieci, a Przedszkola mogły się zaprezentować.

Aby przeprowadzić jak najlepiej jak możemy recenzje przedszkoli wybraliśmy dwu etapowy proces analizy. Po zgłoszeniu przez rodzica lub właściciela placówki prośby o recenzję, wysyłamy do danej placówki nasz zestaw stałych pytań. Na jego podstawie będziemy mogli wyznaczyć kryteria uczciwego porównania względem pozostałych placówek.

Drugi etap to bezpośrednie sprawdzenie placówki przez tak zwanego „tajemniczego klienta”. Nasz pracownik odwiedzi placówkę jako rodzic i sprawdzi jak placówka działa.

Rozwój przedszkola

To przestrzeń skierowana głównie do dyrektorów i pracowników placówek edukacyjnych, w której będziemy poruszać tematykę opieki zbiorowej. Będziemy pisać o:

— Darmowe narzędzia
Pomoce dydatktyczne, które w łatwy sposób urozmaicą zającia dla dzieci.

— Praca w przedszkolu
Artykuły o prowadzeniu placówki edukacyjnej oraz pracy w zawodzie wychowawcy.

— Szkolenia
Informacje o ciekawych i rozwijających szkoleniach na terenie całego kraju.

— Trendy
Newsy z polski i świata. Nowe pomysły w branży przedszkolnej. Źródło inspiracji.