Dla wszystkich małych moli książkowych The Telegraph opublikowało 100 najlepszych książek wszech czasów. Jeśli zastanawiacie się jaką książkę kupić dziecku na wakacyjny wyjazd lub w co nowego wyposażyć przedszkolną biblioteczkę, wśród proponowanego zestawienia znajdziecie nie tylko pozycje przetłumaczone na język polski, ale również książkę rodzimego wydawnictwa Dwie Siostry, tj. „Mapy” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Książka od dawna jest doceniana w kraju i za granicą.

 

Zestawienie The Thelegraph to kolejny dowód geniuszu tego nietuzinkowego atlasu dla dzieci. Wśród wielu wyróżnień zdobytych przez Mizielińskich, znajdziemy m.in. miejsce na liście 6 najpiękniejszych graficznie książek dla dzieci 2013 roku ogłoszoną przez The New York Times czy francuską nagrodę Prix Sorcieres 2013.

 

Fot. Instagram/ dwiesiostry, wydawnictwodwiesiostry.pl

 

Wśród wyróżnionych książek znajdziecie również klasyki, takie jak „Mały Książę” oraz dostępną po polsku i lubianą przez najmłodszych „Miś słucha!” wyd. Tatarak.

 

A Wy? Jakie książki dodalibyście do tego zestawienia?

 

edufox oprogramowanie dla przedszkola