Jakie dźwięki, kolory, zapachy, faktury i kształty skrywają się na Ostrowie Tumskim? Zapraszamy wszystkich małych psotników z rodzicami na wyjątkowe zajęcia, w trakcie których, poprzez zabawę, będziemy wspólnie odkrywać zakamarki naszej wyspy, rozwijając wszystkie zmysły. Każde zajęcia pomogą wspierać rozwój dzieci i rozbudzać ich naturalną ciekawość. Dla rodziców zajęcia będą stanowić bazę pomysłów na zabawę sensoryczną z dziećmi.

Informacje praktyczne

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 1-2 lata; w zajęciach aktywnie uczestniczą również dorośli opiekunowie

Terminy: środy od maja do czerwca o godz. 10.30; harmonogram zajęć poniżej

Czas trwania: ok. 45 min.

Miejsce: sala wielofunkcyjna Bramy Poznania

Koszt:  bezpłatne. Udział w zajęciach należy wcześniej zgłosić za pośrednictwem maila edukacja@bramapoznania.pl lub telefonicznie 61 647 7625. W mailu prosimy podać następujące informacje: tytuł i termin zajęć, imię i nazwisko opiekuna, wiek dziecka, liczbę dzieci, liczbę uczestników dorosłych.

Wyspa małych odkrywców

16 maja 2018 r. godz. 10.30

Poszukiwacze skarbów wyruszają w podróż między piaski, ziemię i błoto. Będzie nieZIEMSKO, będzie…brudno. Każdy odkrywca opuści wyspę ze zdobyczą.

Wodne pląsy

23 maja 2018 r. godz. 10.30

Czas na wielkie przelewanie, podlewanie, nalewanie, chlupanie, pryskanie i pluskanie. Wszystkiemu towarzyszyć będą mokre rymy i piosenki. Okaże się, że rzekę można samemu stworzyć, a nawet zabrać ją ze sobą do domu.

Łatki-szmatki

30 maja 2018 r. godz. 10.30

Łatki, szmatki, sznurki, sznury, wełna i len – wszystkiego dotkniemy i doświadczymy na własnej skórze. Wcielimy się w postać księcia Mieszka i księżniczki Dobrawy. Może nawet uda nam się przymierzyć książęcy diadem?

Bajeczne budowle

6 czerwca 2018 r. godz. 10.30

Budynki dawniej i dziś – moc kształtów i materiałów! Do odczuwania, do konstruowania! Mali budowniczowie zaskoczą rodziców swoimi pomysłami na budowle z przedmiotów codziennego użytku. Tym razem także nie zapomnimy się pobrudzić i zaprosimy do kreatywnego malowania.

Kwietna łąka

13 czerwca 2018 r. godz. 10.30

To będzie prawdziwa uczta i gra kolorów, faktur, zapachów i wrażeń. Napaćkamy, napstrykamy, wyszczotkujemy piękną łąkę z pachnącymi kwiatami. Staniemy się kolorowymi motylami lub ptakami. Każdy zabierze dla siebie kawałek pachnącej łąki.

Bim bam bom – klucz czy dzwon?

20 czerwca 2018 r. godz. 10.30

Nawet w najmniejszych szkrabach drzemie prawdziwy wirtuoz – obudźmy go! Czekają nas zabawy sensoryczne rozbudzające zmysł słuchu, tworzenie zaskakujących instrumentów, a co za tym idzie – niebanalnej orkiestry! Muzyczne doznania gwarantowane.