Nauka języka, kształtowanie wrażliwości estetycznej i przyrodniczej oraz dbałość o kondycję fizyczną

Przedszkole polsko-francuskie Trampoline kładzie nacisk na jak najwcześniejsze rozpoczęcie nauki języka obcego. Przyjmuje dzieci już od drugiego roku życia. Wykorzystuje metodę  UPUL – «une personne, une langue» (z ang. „one person, one language”). Placówka została odznaczona tytułem European Language Label za nowatorskie metody nauczania języków obcych. Trampoline zlokalizowane jest na Saskiej Kępie w Warszawie.

 

Nauka języka jak w rodzinie

Dziećmi, uczęszczającymi do Trampoline, opiekuje się dwóch nauczycieli: native speaker oraz wychowawca polskojęzyczny. Każda z tych osób zwraca się do dzieci tylko w jednym języku, co pozwala dzieciom uczyć się języka obcego i łatwego odróżnienia go od języka ojczystego. Ten system nauki odzwierciedla naukę języków w rodzinach wielojęzycznych, w których dziecko rozmawia z każdym z rodziców w innym języku.

 

Programy edukacyjne

Placówka realizuje program edukacji żywieniowej Szkoła na widelcu. Bierze również udział w International Kindergarten, międzynarodowym programie warsztatów, prowadzonych przez studentów m.in. z Indonezji, Chin oraz Kanady. Zapoznają oni dzieci z różnorodnością kulturową, kształtując w dzieciach tolerancję. Przedszkole, w ramach programu Comenius z Lycée le Puits de l’Aune, gości również licealistów z Francji, którzy przedstawiają dzieciom kulturę tego kraju.

 


Interdyscyplinarne wychowanie

Dzieci w Trampoline mają zapewnione dużo aktywności fizycznej, uczą się przygotowywać zdrowe posiłki, dowiadują się, jak żyć w zgodzie z naturą, uczestniczą w zajęciach z zakresu projektowania użytkowego, poznają różnorodność kulturową, dzięki czemu potrafią akceptować różnice między ludźmi, poza językiem francuskim, uczą się również angielskiego. Dzięki prowadzeniu również szkoły, dzieci z tej placówki mogą kontynuować naukę i zabawę w duchu Trampoline.

 

Zajęcia dodatkowe

  • design fabryka wyobraźni
  • funny judo
  • język angielski
  • klub małych przyrodników
  • przedszkole i piłka
  • kącik kulinarny
  • godzinne bloki sportowe

 

 

Właściciel przedszkola polsko-francuskiego Trampoline: Joanna Rzyska  

Romanistka, wydawca książek dla dzieci w Wydawnictwie „Dwie Siostry”. Współtworzyła Europejskie Portfolio Językowe dla Przedszkoli.

Ocena czytelników: 5
edufox oprogramowanie dla przedszkola

9.2
Wynik

Komunikacja z przedszkolem
10
Analiza strony www i FB
8
Kwalifikacje kadry
10
Transparentność
9
Przestrzeń
10
Misja
8

Końcowa ocena

Przedszkole Trampoline stawia na różnorodną i wykwalifikowaną kadrę. Innowacyjne podejście do nauki języka oraz dbanie o rozwój dzieci w każdym obszarze to zdecydowanie największe atuty placówki. Rodzice z pewnością nie będą narzekać na deficyt informacyjny dzięki systemowi EduFox, z którego korzysta placówka. Projekt strony internetowej na pewno podkreśla wyjątkowy charakter tej placówki. Łatwość poruszania się i nawigacji nie jest jednak na 10 punktów. Plusem strony internetowej oraz Facebooka są zdjęcia dzieci najczęściej w ujęciu grupowym, co zdecydowanie przekłada się na poziom ochrony ich prywatności.