Najnowsze przewidywania naukowców, mówią, że z wirusem SARS-CoV-2 będziemy musieli nauczyć się żyć. Możliwe, że zostanie z nami jak grypa. Zanim jednak będzie to dla nas „zwykła” infekcja, czeka nas jeszcze wiele trudnych chwil. Mówi się, że jesienią możemy spodziewać się kolejnego skoku zachorowań na COVID-19, który zbiegnie się z sezonem grypowym. Jak zatem w prosty sposób przenieść przedszkole do internetu? Jak przygotować się na różne scenariusze i przy ewentualnej następnej kwarantannie mieć przedszkole gotowe do natychmiastowego działania w wirtualnej rzeczywistości?

Przedszkola w dobie pandemii

Od lat wiele branż się digitalizuje. Niewiele firm pozostało tylko w świecie analogowym. Nie chodzi tu o sprzedaż internetową, ale o przeniesienie komunikacji na portale społecznościowe lub specjalne platformy, skrojone pod potrzeby danej branży. Wydaje się, że wiele przedszkoli do tej pory komunikowało się z rodzicami za pomocą maili, telefonów i portali społecznościowych. Organizowano zebrania i integrowano przeszkoloną społeczność poprzez organizowanie imprez okazjonalnych. Korzystano różnych sposobów komunikacji wymiennie i mimo wielokanałowości, taki sposób zarządzania mógł się sprawdzać. W ciągu dwóch miesięcy nasz świat się jednak diametralnie zmienił. Zmiana sposobu komunikacji to nie tylko kwestia usprawnienia procesu, ale konieczność, bez której trudno obecnie zarządzać placówką edukacyjną.

komuter_dziecko

Te żłobki i przedszkola, które wcześniej zintegrowały komunikację z rodzicami i pracownikami w jednym miejscu, dziś sprawniej przechodzą transformację. Mają narzędzia, potrafią je obsługiwać, a rodzice wiedzą, gdzie szukać informacji. Placówki, które żyły w świecie analogowym, szczególnie te prywatne, mogą nie sprostać oczekiwaniom rodziców, którzy pracując w trybie home office i potrzebują jakościowego i regularnego wsparcia ze strony przedszkola.

Jak wykorzystać czas kwarantanny, do dostosowania placówki do nowej rzeczywistości?

Dziś coraz więcej jest mediów społecznościowych i komunikatorów. Korzystanie z nich jednak wiąże się z pewnym ryzykiem dot. poufności informacji i ochrony wizerunku dzieci w internecie.

To, co żłobki i przedszkola mogą zrobić w okresie przestoju, to wdrożyć systemowe rozwiązanie, które skoordynuje komunikację z rodzicami i pracownikami. Stworzy przestrzeń do integrowania społeczności przedszkolnej, pozwoli dzielić się materiałami do pracy z dziećmi w domu i usprawni prowadzenie finansów.

Taką platformą jest system EduFox, dzięki któremu wszystkie procesy komunikacyjne, łącznie z rozliczeniami, można przenieść w jedno miejsce. Prezentacja systemu i pomoc we wdrożeniu odbywa się on-line. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby wprowadzić swoją placówkę do przestrzeni internetowej. Dziś, mocniej niż wcześniej, potrzebujemy prostych i funkcjonalnych rozwiązań. Warto po nie sięgnąć i usprawnić pracę swoją i zespołu.

edufox oprogramowanie dla przedszkola