Na tego typu książkę czekałam od dawna….a mam tu na myśli „Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki” wyd. Kapitan Nauka. Według mnie jest godna polecenia, dlatego poniższy wpis przeznaczyłam na jej recenzję.

„Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki” jest to książka, która zawiera tradycyjne brytyjskie rymowanki oraz wierszyki, które świetnie wpadają w ucho.  Zawiera ponad 35 utworów,  do których dołączone są piękne i zabawne ilustracje przyjazne dzieciom. Przykładowe tytuły wierszyków: „Ladybird! Ladybird!”, „Eeny, Meeny”, „Hickory, Dickory”, „When I`m Big”, „Miss Polly”, „Rain Dance” oraz wiele innych.

Dodatkowo na marginesie znajdują się wytłumaczone trudniejsze słowa i zwroty, natomiast na końcu książki są całe tłumaczenia utworów oraz słowniczek -za co ogromny plus!

Ponadto każdy wierszyk posiada nagranie MP3  w dwóch wariantach – wolniejszej (dla uczących się nowych słów) i trochę szybszej, które są czytane przez George Norman oraz Marka Kaźmierskiego.

Osobiście jestem zachwycona tą książką, bowiem jest pięknie wydana w przyjemnej kolorystyce. Jako rodzic przedszkolaka uważam, że warto ją mieć w swojej domowej biblioteczce.  Książka idealna zarówno dla dzieci jak i również nauczycieli języka angielskiego uczących w przedszkolu. Polecam!

edufox oprogramowanie dla przedszkola