Zaskakujące, że słodycze dla dzieci to temat kontrowersyjny. Jedni traktują je jak zło wcielone, inni jak dobrodziejstwo. Czy zatem istnieje przepis, który jest uniwersalny, szybki, prosty i nie tylko dla dzieci?

słodycze dla dzieci

I na tym można by zakończyć przepis. Banany i płatki owsiane wystarczą, aby upiec ciastka. Banany mają właściwości łączące masę i są słodkie, a płatki owsiane to zdrowy wypełniacz. Aby nadać ciastkom charakteru i sprawić, że będą w naszym ulubionym smaku, warto pokusić się o dodatki.

Składniki:

• 2 banany
  • 1 szklanka płatków górskich
  • 1 łyżka miodu, ksylitolu lub innego słodzika
  • Do wyboru, lub w dowolnych konfiguracjach: garść żurawiny, posiekanych orzechów, słonecznika, kawałków czekolady, 3 łyżek niesłodzonego kakao

Piekarnik nagrzewamy do 190 st. c., na blachę wyłożoną papierem do pieczenia wykładamy po łyżce ciasta i pieczemy ok. 15 minut.

Smacznego!

słodycze dla dzieci

Uwaga: mimo że owies jest zbożem bezglutenowym, jest zazwyczaj silnie zanieczyszczony glutenem. Osoby cierpiące na celiakię powinny z niego zrezygnować.

Czytaj więcej o alergiach i nietolerancjach pokarmowych