Przeżywać krępującą sytuację, czuć się niezręcznie, nieswojo, czuć do kogoś coś więcej niż sympatię, zyskać czyjąś sympatię będąc sobą

— te wszystkie sytuacje i uczucia z pewnością będą przeżywać nasze dzieci. Zmierzyć się z nimi musiał również bohater książki Feralne urodziny ze Skarpetką, wyd. Zakamarki. Dobrze znany autor książek dla dzieci Benjamin Chaud, tym razem również w roli ilustratora, kreśli historię Benjamina oraz jego przyjaciela Skarpetki — królika rasy baran.

oswajanie trudnych emocjiBenjamin wybiera się na urodziny swojej platonicznej miłości Julii. Przygotowuje prezent i przebranie, które ma rozbawić ukochaną, i udaje się na spotkanie. Od tego momentu nic nie idzie po myśli chłopca. Następuje seria niezręcznych i zawstydzających sytuacji, przerastających Benjamina, który nie może poradzić sobie z natłokiem trudnych emocji. Całe szczęście dla chłopca, jak i zmartwionego czytelnika, wszystko kończy się dobrze. Intencje zostają właściwie odczytane przez ukochaną, a Benjamin odzyskuje pewność siebie.

Feralne urodziny ze Skarpetką poruszają problem emocji rzadko wspominanych w literaturze dla dzieci.

Ze złością, radością, strachem czy smutkiem dzieci oswajane są od małego. Emocje mniej skrajne, ale nie mniej konieczne do oswojenia, jak poczucie niezręczności i skrępowania, rzadko mają swoją reprezentację w literaturze. Dzięki Benjaminowi Chaudowi i wydawnictwu Zakamarki zyskujemy bardzo przydatną pomoc, w nauce nazywania i radzenia sobie z szerokim spektrum uczuć. Oswajanie trudnych emocji, z Feralnymi urodzinami ze Skarpetką, będzie z pewnością łatwiejsze.

oswajanie trudnych emocji

Książkę można zaproponować dzieciom od 3 roku życia. Z pewnością jednak jej pełniejsze zrozumienie nastąpi rok lub dwa lata później.

edufox oprogramowanie dla przedszkola

8.0
Wynik