Badanie wizerunku przedszkola lub standardowa ankieta satysfakcji klienta to podstawowe narzędzia, pozwalające sprawdzić, jak nasza placówka jest postrzegana przez rodziców oraz zdefiniować nasze mocne strony i elementy do poprawy.

Jeśli pracujemy nad jakością opieki, zajęć, szkolimy kadrę i dbamy o spójny wizerunek, warto sprawdzić, jak nasze wysiłki są odbierane. W tym celu najlepiej przeprowadzić badanie wizerunku przedszkola, dzięki któremu nie tylko dowiemy się, jak jesteśmy postrzegani, ale również damy rodzicom możliwość wyrażenia opinii i podzielenia się swoimi wątpliwościami w nieskrępowany, anonimowy sposób. Inicjując takie badanie, wysyłamy rodzicom jasny komunikat: liczymy się z twoim zdaniem i bierzemy je pod uwagę. Poczucie bycia wysłuchanym jest kluczowe w procesie nawiązania relacji z rodzicem i uczynienia z niego przyjaciela oraz ambasadora naszej placówki. Nie bójmy się pytać. Pozytywne opinie dadzą nam poczucie dobrze wykonanej pracy, te nieprzychylne będą motorem napędowym zmian na lepsze.

Photo by rawpixel.com on Unsplash

Ankietę można skonstruować wedle własnych potrzeb. Ważne, żeby zadać pytania otwarte, które dadzą rodzicom przestrzeń do swobodnej wypowiedzi. Pytania zamknięte natomiast sprawią, że ankieta nie będzie uciążliwa do wypełnienia. Poniżej znajdą Państwo gotowy wzór ankiety. Można raz na pół roku lub raz na rok prosić rodziców o wypełnienie tej samej ankiety. Będziemy widzieć wtedy proces zmian i efekt naszych działań naprawczych. Możemy przeprowadzić badanie wizerunku przedszkola w tradycyjny sposób za pomocą papierowych arkuszy lub skorzystać z internetowych narzędzi. (na przykład Google Forms)

Ściągnij gotowy szablon: Ankieta

Ocena czytelników: 5
edufox oprogramowanie dla przedszkola